Povodom Međunarodnog dana osoba s invaliditetom, u Krapini je održan okrugli stol pod nazivom „Pravo na neovisno življenje i deinstitucionalizacija“, u organizaciji Krapinsko-zagorske županije, na inicijativu županijske Koordinacije udruga osoba s invaliditetom. Razgovaralo se o važnosti podrške osobama s invaliditetom u ostvarivanju prava na samostalan i kvalitetan život. Istaknuto je da je na području naše županije aktivno deset udruga, a s obzirom da je županija na visokom mjestu u Hrvatskoj po postotku osoba s invaliditetom, predano se radi na brizi za njihovih prava. U procesima deinstitucionalizacije napravljeno je dosta toga, od osnivanja raznih ustanova socijalne skrbi do pomoći udrugama u financiranju projekata. Jedan od većih problema u županiji je javni prijevoz prilagođen osobama s invaliditetom, pa kao pomoć u tome, udruge osiguravaju osobne asistente.
Međunarodni dan osoba s invaliditetom obilježit će danas i Udruga sveta Ana u Loboru, prigodnim programom u Društvenom domu, koji počinje u 18 sati.