U sklopu manifestacije ”Ljeto u Mariji Bistrici”, održan je zabavno-sportski vikend. Odigran je tradicionalni turnir u uličnoj košarci, MBasket. U konkurenciji pet ekipa, slavila je ekipa ”PMF”. Održano je i završno druženje roditelja i članica ženske ekipe NK ”Mladost”, koja je time obilježila završetak petogodišnjeg organiziranog ženskog nogometa u Mariji Bistrici. U zabavnom dijelu, za najmlađe druženje su organizirale ”Šarene loptice”, uz dječji disco i dječje kino na otvorenom. Održan je i Susret mažoretkinja, a sudjelovale su Bedekovčanske, Zlatarbistričke, Stubičke mažoretkinje, Mažoretkinje Dubrovčan i Mažoretkinje DND-a Budinščina.
Ljeto u Mariji Bistrici nastavlja se u subotu, 27. lipnja 37. susretom folklornih ansambala u organizaciji KUD-a ”Lovro Ježek”. Program na središnjem bistričkom trgu počinje u 19 sati. Uz domaćine nastupit će KUD-ovi Laz, ”Moslavec” Voloder, ”Zgubidan” Marija Gorica, ”Mladost” Odra i Folklora skupina ”Grifon” Šempeter iz Slovenije. Nakon susreta, od 21 sat posjetitelje će zabavljati band Rusty Groove, a od 23 sata se organizira prijenos utakmice Svjetskog prvenstva, Hrvatska – Gana.