Putem dva poziva Ministarstva demografije i useljeništva Općina Marija Bistrica ostvarila je bespovratna sredstva za sufinanciranje obnove dva dječja igrališta, jednog pokraj područnog Dječjeg vrtića „Pušlek“ u Zagrebačkoj ulici, a drugog ispod Kalvarije. Za dječje igralište pokraj područnog objekta marijabistričkog Dječjeg vrtića odobrena su bespovratna sredstva u iznosu od 30.221,63 eura dok su za igralište ispod Kalvarije odobrena bespovratna sredstva od 18.455,50 eura. U općini su zadovoljni što su najmlađi dobili dva obnovljena i suvremeno opremljena dječja igrališta čime će se poboljšati uvjeti za igru i fizičku aktivnost djece. Sanacijom i opremanjem igrališta stvorit će se sigurniji prostor za razvoj motoričkih i socijalnih vještina djece, uključujući sportske i kreativne aktivnosti, istaknuo je načelnik Josip Milički.