Uoči službenog početka ovogodišnjeg Adventa, u Mariji Bistrici su održana dva kulturna događaja. Općinska knjižnica i čitaonica organizirala je izložbu tri člana obitelji Hrbić. Većinu djela izložila je slikarica Nedjeljka Hrbić, a uz nju tu su i radovi supruga Rajka i kćerke Rajke. Nedjeljka Hrbić izlaže dvadesetak godina, uglavnom krajolike, vedute i cvjetne motive, uglavnom u tehnici ulja na platnu. Rajka Hrbić se u slobodno vrijeme bavi pjesništvom i slikarstvom. Slika većinom tehnikom akrila, ulja i tuša u boji; dizajnira kišobrane, šalice i slične predmete te ilustrira knjige. Izložbu je otvorio načelnik Općine Josip Milički; kritički osvrt dao je prof. Zvonko Šarčević, a prigodni program izveli su Srečko Blažičko i Rajko Hrbić.
U marijabistričkom Domu kulture održana je glazbena večer pod nazivom ”Ususret Adventu”, na kojoj se publici predstavio Roberto Hren, jedan od najistaknutijih mladih hrvatskih tamburaša, uz glasovirsku pratnju Pavela Novaka. Hren je u sklopu koncerta predstavio svoju novu notnu zbirku „Skladbe za tamburaške ansamble“, koja je nastala kao dio njegovog umjetničkog stvaralaštva tijekom i nakon studija Tambure na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu. Zbirka je nastala uz financijsku pomoć Krapinsko-zagorske županije, a mogu ju koristiti svi manji i veći tamburaški ansambli koji žele proširiti glazbeni program i razvijati svoje tamburaško umijeće, rekao je na predstavljanju Roberto Hren.